Terminátor

10. března 2012 v 8:07 |  Terminátor - 1,2,3,4

Terminátor

Režie: James Cameron
Rok 2029. Stroje povstaly z popela jaderné války. Jejich boj proti lidem trvá už desítky let. Rozhodující bitva se ale nebude konat v budoucnosti, bude se konat v naší současnosti. Dnes večer...
LosAngeles 1984. Na odlehlém parkovišti proběhla podivná elektromagnetická bouře. Z ohnivého kruhu vystupuje nahý muž - Terminátor ktery byl poslán z budoucnosti. Jako člověk vypadá jen na první pohled, ve skutečnosti je to cyborg - mechanický organismus obalený živou tkání. Aby si opatřil šaty, zabijí tři pankáče. O několik bloků dál se podobným způsobem zjevuje už skutečný člověk také vyslán z budoucnosti - Kyle Reese. Oba muži hledají jistou Sarah Connor. V Los Angeles bydlí tři takové. Terminátor zabije první dvě, ta pravá mu však stále uniká. Sarah Connor pracuje jako číšnice v restauraci a protože slyší o zabitých jmenovkynních, kontaktuje policii. Než však ta stačí přijet - dochází k ozbrojennému konfilktu: Terminátor ji přes její spolubydlíci v klubu Technoir vystopuje a snaží se jí zabit. Na pomoc však přispěchá Kyle Reese a podaří se mu Sarah zachránit a Terminátora na chvíli zastavit.

Kyle a Sarah společně unikají nejen před Terminátorem (kterého par ran z brokovnice jen momentálně znehybní), ale i před policií. Kyle mezitím vysvětluje, kdo je a proč se jí Terminátor snaží zabít. Vysvětlí ji, že oba dva pocházejí z budoucnosti, konkrétně z roku 2029. Na Zemi, zpustošené jadernou válkou, probíhá v té době boj mezi stroji a hrstkou přeživších lidí. Lidé slaví čím dál tím víc vítězství, a tak se stroje odhodlají k zoufalému kroku - do minulosti vyšlou svojí zbraň (Terminátora), aby zlikvidoval Sarah Connor - matku budoucího velitele lidského odporu, Johna Connora.

Sarah zprvu Reeseho nevěří a snaží se z jeho ochrany uniknout. Po dalším konfliktu s Terminátorem jsou oba chyceni policí. Zatímco Sarah je vzata do ochrany na policejní stanici, Reese je vyšetřován psychiatrem. Jeho verzi o stroji z budoucnosti nikdo nevěří. Terminátor, který se mezitím sám opravil po částečástečným zraněních z posledního střetnutí, se vydává pro Sarah na policejní stanici a ani třicet policistů pro něj není problémem. Sarah a Kyleovi se podaří z policejní stanice utéct, ještě než jí Terminátor celou zlikviduje.

Sarah konečně pochopí, jaké nebezpečí jí hrozí. S Kylem se intimně sblíží. Oba dva se připravují na likvidaci Terminátora, která ač obtížná, je přesto možná. Kyle vyrobí několik výbušnin, jednu z posledních použije při rozprášení kamiónu se vznětlivou látkou, ve kterém seděl Terminátor. Ale ani to není jeho definitivní konec - z popela povstává ocelová kostra stále pronásledující Sarah a Kylea. K závěrečnému vyvrcholení dochází v továrně. Při závěrečné konfrontaci Kyle umírá, Sarah se podaří zničit. Terminátora v mechanickém lisu. Po čase vidíme Sarah, kterak míří pryč z města a je na ní vidět, že bude brzo matkou syna, jehož otce je - Kyle.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

našel jsem malou specialitku - Otravný Pomeranč... Chcete ?

Jo 33.3% (1)
Radši se ani neptej 66.7% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama